BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Novinky

Solárne Novinky

Odborný a informačne mediálny portál z odboru fotovoltiky.

Fotovoltické panely s výkonom 10 MW od spoločnosti Trina Solar boli uvedené do prevádzky v Dubaji v rámci inovatívneho projektu, ktorý slúži ako dôkaz toho, že je možné vybudovať rezidenčný a voľnočasový komplex len na báze čistej energie. V komplexe sa nachádza 500 obytných víl, hotel so 170 izbami, mešita, škola, plavecký bazén a jazdecký klub s dráhou. Ide o jeden z najväčších rezidenčných a komerčných projektov založených na čistej energii dosiaľ vystavaných na Strednom východe.
Posted: November 2, 2017, 11:00 pm
Pod názvom Aurora vznikne v Austrálii obrovská koncentrátorová solárna elektráreň (CSP), ktorá kombinuje výrobu solárnej energie a jej uskladnenie v roztavenej soli. Vyrobená a uskladnená elektrina sa bude predávať miestnej vláde v štáte Južná Austrália počas 20 rokov za rekordne nízku cenu vo výške 0,06 amerických dolárov/kWh.
Posted: November 1, 2017, 11:00 pm
Stále častejšie sa na nás obraciate s otázkou, ako si vybrať správny fotovoltický modul pre svoj rodinný dom alebo firmu zo širokej ponuky na trhu. Spýtali sme sa Marka Farského, riaditeľa spoločnosti Photon Energy Technology, ako vníma súčasnú ponuku na trhu on.
Posted: October 31, 2017, 11:00 pm
Milióny ľudí v USA včera sledovali úplné zatmenie Slnka. Zatmenie zasiahlo v USA 1 900 veľkých (utilitných) fotovoltických elektrární a kvôli tomuto javu došlo k obmedzeniu zdrojov s kapacitou 9 000 MW. Sieť však zatmeniu Slnka odolala, black-out (výpadok dodávok elektriny) nenastal.
Posted: October 30, 2017, 11:00 pm
Najväčší výrobca hybridných automobilov, ktorým je japonská spoločnosť Toyota, príde na trh s plne elektrickým vozidlom až v roku 2022. Podľa japonských médií Toyota pracuje na novej generácií batérií s pevným elektrolytom. Tieto pokročilé polovodičové batérie sa vyznačujú tým, že sa dajú dobiť v priebehu pár minút.
Posted: October 29, 2017, 11:00 pm
Južná Austrália sa stretáva s problémami v dodávkach elektriny, pričom miestne médiá o tom hovorili v septembri 2016 ako o „blackoute“. To je dôvod, prečo v Austrálii raketovo rastie záujem o inštalácie fotovoltických elektrární a tiež batériových systémov. Hrozbu „blackoutu“ chce vďaka svojim batériám vyriešiť americký vizionár Elon Musk.
Posted: October 19, 2017, 10:00 pm

 

EnergiaWeb.sk

všetko o energii ISSN 1339-7680

Neznalosť zákona vraj neospravedlňuje. No ak sa dôležité zákony menia ako na bežiacom páse, byť zákona znalý si vyžaduje nemalé úsilie. Nepríjemne to pociťujú najmä podnikatelia a ak je stabilita a predvídateľnosť legislatívy dôležitou zložkou zdravého podnikateľského prostredia. Ako je na tom Slovensko? Prečítajte si o tom v INESS na tému s názvom Menej novelizácií pre lepšie podnikanie. Pozreli sme sa v ňom na novelizácie 196 zákonov týkajúcich sa …

Príspevok INESS – Menej novelizácií pre lepšie podnikanie zobrazený najskôr EnergiaWeb.sk.

Author: Pavel Šimon
Posted: September 14, 2017, 8:43 pm

Portál Energia.sk nedávno priniesol pekný súhrn viacerých štúdií ropných spoločností (celý článok tu: Energia.sk). Je to vlastne výťah zo správy FT (denník Financial Times). Tieto prognózy spracovalo viacero popredných energetických firiem. V tomto príspevku sa pokusím na ich predpovedi pozrieť cez skúsenosť rozvoja elektormobilov za posledných 10 rokov. Ako sa bude vyvíjať elektromobilita vo svete Podľa iných Vo všeobecnosti sa v spomínanom článku píše, že …

Príspevok Kedy bude viac ako polovina automobilov elektrická? Za 10 rokov. zobrazený najskôr EnergiaWeb.sk.

Author: Pavel Šimon
Posted: September 11, 2017, 8:17 pm

Článok nemá zhrnutie, pretože je chránený.

Príspevok Chránené heslom: Podklady školenia SAPI inštalatér OZE – FV časť zobrazený najskôr EnergiaWeb.sk.

Author: Pavel Šimon
Posted: September 11, 2017, 8:19 am

 

Chcete vedieť viac?

Napíšte na yliosgb@yliosgb.sk prípadne volajte +421/ 944 684 494