BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Novinky

Solárne Novinky

Odborný a informačne mediálny portál z odboru fotovoltiky.

Južná Austrália sa stretáva s problémami v dodávkach elektriny, pričom miestne médiá o tom hovorili v septembri 2016 ako o „blackoute“. To je dôvod, prečo v Austrálii raketovo rastie záujem o inštalácie fotovoltických elektrární a tiež batériových systémov. Hrozbu „blackoutu“ chce vďaka svojim batériám vyriešiť americký vizionár Elon Musk.
Posted: October 19, 2017, 10:00 pm
Na trh prichádza unikátna novinka, ktorá výrazne zdvíha „latku“ v oblasti chytrých fotovoltických meničov. Ide o vylepšenú generáciu fotovoltických meničov HD-Wave od spoločnosti SolarEdge, ktorá obsahuje v sebe integrovanú dobíjaciu stanicu.
Posted: October 18, 2017, 10:00 pm
Už na začiatku septembra predstaví japonská automobilka Nissan nový model elektromobilu LEAF. Jednou z noviniek nového elektrovozidla je vylepšený aerodynamický dizajn, ktorý ešte zvýši jeho efektivitu a umožní vodičom dôjsť ďalej na jedno nabitie.
Posted: October 17, 2017, 10:00 pm
do konferencie <a href="http://www.smartenergyforum.cz">Smart Energy Forum</a> ostáva presne osem dní. Ak sa chcete posunúť ďalej v odbore akumulácie energie a nových obchodných modeloch v oblasti decentrálnej energetiky, príďte si po tipy a prihláste sa čo najskôr.
Posted: October 16, 2017, 10:00 pm
Porovnaníe očakávaných a skutočných výsledkov po roku prevádzky<br /><br />Skutočná spotreba objektu (25 126 kWh) bola o 7% nižšia, než očakávaná ročná spotreba energie. Spotreba elektrickej energie na vykurovanie bola vzhľadom k chladnej a dlhšej zime vyššia - priemerná teplota od októbra 2016 do februára 2017 bola 2° C pod dlhodobým priemerom. Podiel spotreby energie na vykurovanie a ohrev TUV (12 402 kWh) na celkovej spotrebe novej kancelárskej budovy predstavoval 49%, samotné vykurovanie (12 045 kWh) potom 48%. Inštalovaná fotovoltaická elektráreň (FVE) má maximálny ročný výkon 7 200 kWh,
Posted: October 15, 2017, 10:00 pm
Švédsky výrobca automobilov Volvo vidí najväčšiu perspektívu v elektromobilite. Do roku 2025 chce vyrobiť milión vozidiel s alternatívnym pohonom. „Rozhodli sme sa ísť cestou elektrifikácie vozidiel a nie je žiadna cesta späť,“ uviedol Mats Anderson, šéf Volva v oblasti elektrických pohonov.
Posted: September 28, 2017, 10:00 pm

 

EnergiaWeb.sk

všetko o energii ISSN 1339-7680

Neznalosť zákona vraj neospravedlňuje. No ak sa dôležité zákony menia ako na bežiacom páse, byť zákona znalý si vyžaduje nemalé úsilie. Nepríjemne to pociťujú najmä podnikatelia a ak je stabilita a predvídateľnosť legislatívy dôležitou zložkou zdravého podnikateľského prostredia. Ako je na tom Slovensko? Prečítajte si o tom v INESS na tému s názvom Menej novelizácií pre lepšie podnikanie. Pozreli sme sa v ňom na novelizácie 196 zákonov týkajúcich sa …

Príspevok INESS – Menej novelizácií pre lepšie podnikanie zobrazený najskôr EnergiaWeb.sk.

Author: Pavel Šimon
Posted: September 14, 2017, 8:43 pm

Portál Energia.sk nedávno priniesol pekný súhrn viacerých štúdií ropných spoločností (celý článok tu: Energia.sk). Je to vlastne výťah zo správy FT (denník Financial Times). Tieto prognózy spracovalo viacero popredných energetických firiem. V tomto príspevku sa pokusím na ich predpovedi pozrieť cez skúsenosť rozvoja elektormobilov za posledných 10 rokov. Ako sa bude vyvíjať elektromobilita vo svete Podľa iných Vo všeobecnosti sa v spomínanom článku píše, že …

Príspevok Kedy bude viac ako polovina automobilov elektrická? Za 10 rokov. zobrazený najskôr EnergiaWeb.sk.

Author: Pavel Šimon
Posted: September 11, 2017, 8:17 pm

Článok nemá zhrnutie, pretože je chránený.

Príspevok Chránené heslom: Podklady školenia SAPI inštalatér OZE – FV časť zobrazený najskôr EnergiaWeb.sk.

Author: Pavel Šimon
Posted: September 11, 2017, 8:19 am

 

Chcete vedieť viac?

Napíšte na yliosgb@yliosgb.sk prípadne volajte +421/ 944 684 494