BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Meniče

Meniče vo fotovoltaických paneloch

Fotovoltaické panely, solárne články alebo slnečné kolektory vyrábajú primárne jednosmerný elektrický prúd, ktorý je potrebné premeniť na striedavý prúd, ktorý je ďalej dodávaný pre domácnosti, priemysel a elektrické spotrebiče.

Striedavý prúd elektrickej siete má predpísané parametre 230 V alebo 400 V, s frekvenciou 50 Hz.

Meniče elektrickej energie musia mať maximálne možný výkon, ktorý sa zabezpečí odstránením transformátora fotovoltaického systému so znížením tepelných strát. Účinnosť potom môže dosiahnuť až 96,3 percenta, čo sú výkony nami dodávaných meničov elektrickej energie.

Pri optimalizácii tepelných strát je dôležité samotné chladenie meniča elektrickej energie, ktoré zabezpečuje prirodzená cirkulácia vzduchu alebo prídavné ventilátory, ktoré sa však používajú zriedka.

Záruka meničov elektrickej energie pri fotovoltaických systémoch sa pohybuje v rozpätí od 5 do 20 rokov.
Súčasťou systému výroby elektrickej energie pri solárnych paneloch, slnečných kolektoroch a fotovoltaických článkoch sú elektromer vlastnej spotreby a elektromer energie predanej do distribučnej siete.

Elektromer vlastnej spotreby

Tento elektromer meria energiu Vami spotrebovanú, za ktorú nič neplatíte a naviac dostávate odmeny za ekologicky vyrobenú energiu vo forme zeleného bonusu.

Elektromer energie predanej do siete

Tento elektromer meria energiu Vami dodanú do distribučnej siete. Za každú kWh, ktorá prejde týmto elektromerom účtujete distribútorovi 0,448€ za 1kWh – cena platná pre rok 2009 a garantovaná na dobu 12 rokov.

Chcete vedieť viac?

Napíšte na yliosgb@yliosgb.sk prípadne volajte +421/ 944 684 494


Share